• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W czwartek, 30 listopada 2023 roku, w Bibliotece Szkolnej, dla dzieci z grupy II naszego przedszkola, zorganizowano zabawę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dziewczynki z klasy 8a, przebrane w misiowe stroje, jako przesympatyczne wodzirejki, prowadziły tańce, pląsy, pozowały także z dziećmi do zdjęć.

Uczennice z klasy 4a zaprezentowały utwory Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” i „ZOO”. Tego dnia znakiem rozpoznawczym każdego dziecka był przyjaciel Miś.

Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich Przytulankach, pięknie pokolorowały ich portrety. Ciągle żywa pozostaje myśl:

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ”

• STAROPOLSKA AKADEMIA KOPERNIKAŃSKA DLA NAJMŁODSZYCH

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 2a, 2b, 3a nadal uczestniczyli w zajęciach Staropolskiej Akademii Kopernikańskiej Dla Najmłodszych pod hasłem MIKOŁAJ KOPERNIK - NIE TYLKO ASTRONOM.

W ramach 2 części zajęć uczniowie poznali Kopernika jako medyka, matematyka, prawnika.

Poznali podstawowe zasady higieny osobistej, zasady zdrowego żywienia, zasady tworzenia kodeksu klasowego, poznali gry matematyczne doskonalące ich umiejętności wykonywania działań.

Ewaluacja przeprowadzana po każdych zajęciach wykazała, że uczniów interesuje osoba Mikołaja Kopernika i bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach.