• UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA SZKOŁY 27.09.2023r.

• ,,Byłaś dla nas radością i dumą,
            jak stal prężna, jak żywioł surowa,
            ustom - pieśnią, sercu - krwawą łuną,
            ARMIO KRAJOWA

27 września br. uroczyście obchodziliśmy święto Patrona Szkoły, którymi są Żołnierze Armii Krajowej Korpus „Jodła”.

W tym szczególnym dniu pragnęliśmy złożyć cześć żołnierzom polskiego podziemia, którzy w czasie II wojny światowej poświęcili wszystko dla wolnej Polski. W wielu przypadkach oddali za nią życie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym, następnie delegacja drużyny harcerskiej złożyła wiązanki i zapaliła znicze na mogiłach poległych, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu.

Dalsza część święta miała miejsce w sali gimnastycznej szkoły. Pani Dyrektor Jolanta Żaczek powitała serdecznie wszystkich obecnych: przybyłych gości, uczniów i ich rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły.

Następnie głos zabrał pan Paweł Jarosz, który przypomniał nam o najważniejszych wydarzeniach związanych z Patronem Szkoły.

Po wysłuchaniu krótkiego przemówienia przyszedł czas na obejrzenie pięknego spektaklu, który przygotowali uczniowie naszej szkoły.

Z pewnością wzruszającym momentem było uroczyste odśpiewanie „Hymnu Armii Krajowej” przez wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Jesteśmy niezwykle dumni, że młode pokolenie pamięta i szanuje pamięć o bohaterach Armii Krajowej.

Zapraszamy do objerzenia zdjęć w naszej galerii

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KLASIE 2b

• Europejski Dzień Języków jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.

Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W tym dniu klasa 2b wykazała swoją kreatywność oraz inicjatywę utożsamiając się z innymi narodowościami.

Stworzyli wspaniałe flagi wybranych przez siebie Państw, zaprezentowali kilka istotnych wyrażeń w danym języku oraz poznawali zarys kultur nie tylko Europejczyków.

Mamy nadzieję, że języki będą odgrywać ważną rolę w życiu uczniów i całej społeczności szkolnej.

• 22.09.2023r PIECZENIE CIASTECZEK KLASA 3A

• Dzisiaj na zajęciach w Laboratorium Przyszłości klasa 3a piekła ciastka maślane.

Przynieśliśmy wszystkie składniki, Pani wyrobiła ciasto. Nam zostało już tylko wałkowanie i wycinanie różnych kształtów z foremek, układanie ich na blaszkach i przy pomocy naszej pani, wkładanie do piekarnika.

Gdyby nie nasze kochane mamy, które zakupiły składniki i my, którzy pamiętaliśmy co kto ma przynieść, wypieki by się nie udały.

Pachniało w całej szkole, a ciastka były przepyszne!

Zapraszamy go obejrzenia zdjęć w naszej galerii

• KOCHANE PIERWSZAKI 2023

• 21 września 2023 roku pierwszaki z naszej szkoły wzięły udział w XIV edycji przedsięwzięcia edukacyjno - profilaktycznego ,,Kochane Pierwszaki’’

Jego organizatorem byli: Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyska, Diecezja Kielecka, Komenda Wojewódzka

Policji.

Spotkanie pierwszaków miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie umiejętności i nawyków bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

W czasie zabaw dzieci pogłębiały wiedzę praktyczną na temat zagrożeń wypadkami drogowymi, przewidywania skutków zabaw w pobliżu jezdni.

Dzieci poznały specjalistyczny sprzęt, który wykorzystuje policja, wojsko i strażacy.

Ważnym akcentem akcji było poświęcenie przez Biskupa M. Florczyka   plecaków pierwszaków. Uczniowie otrzymali zakładki do książek, plakaty ,,Kodeks Bezpiecznego Pierwszaka oraz zawieszki odblaskowe, dzięki którym będą widoczni w jesienne i zimowe wieczory.

Na zakończenie udziału w przedsięwzięciu wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.

• Drodzy Rodzice,  Drodzy Uczniowie

12 września, został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Kompetencji Cyfrowych w Szkołach.

W wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoft w ramach programu

Laboratoria Przyszłości, na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (https://zpe.gov.pl/) dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych została udostępniona gra Minecraft Education.

Buduj z Minecraft Education, czyli Szkoła ucząca z Microsoft Education, to inicjatywa, dzięki której uzyskują oni bezpłatny dostęp do gotowych lekcji.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zawartymi w poniższych załącznikach

list_Ministra_Edukacji_Narodowej.pdf

Minecrafteducation_instrukcja_logowania.pdf

• UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• W dniu dzisiejszym, po zasłużonym wypoczynku powróciliśmy do szkoły ...

Uroczysta inauguracja roko szkolnego 2023/2024 rozpoczęła się uroczystą mszą św. w miejscowym kościele parafialnym.

Następnie wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice, zebrali się licznie w sali gimnastycznej szkoły.

Rozpoczynając oficjalną część uroczystości, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.

Następnie, wszystkich zebranych, ciepło i serdecznie, powitała Pani Dyrektor Jolanta Żaczek. Szczególnie słowa skierowała do pierwszoklasistów, dla których pierwszy dzień w szkole, to dzień pełen emocji i wrażeń. Pozostałymm uczniom, a zwłasza ósmoklasistom złożyła życzenia wielu sukcesów i wytrwałości w nowym roku. Pani Dyrektor poinformowała zebranych o wielu zmianach, które miały miejsce w szkole w czasie wakacji.

Oficjalnie przedstawiła nową Panią Wicedyrektor Agnieszkę Odzimek, która zabrała głos, przekazując wiele ważnych inforamcji dotyczących organizacji życia szkoły.

W trakcie uroczystości nawiązano również do obchodzonej niedawno rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pan Paweł Jarosz, przedstawił wszystkim, krótki rys historyczny, w którym przybliżył te tragiczne wydarzenia.

Na zakończenie, wszyscy uczniowie udali się jeszcze na chwilę do sal na spotkanie z wychowawcami.