• WYCIECZKA DO ROZGŁOŚNI RADIOWEJ

• 20 lutego, uczniowie klas 4a, 5a, 5b uczestniczyli w wycieczce do Radia Kielce.

Podczas wycieczki uczniowie poznali tajniki pracy radiowca i producenta audycji.

Zwiedzili Centrum Edukacji Medialnej a w nim: Strefę Wejściową, Strefę Historii Radia, Strefę Edukacyjną, Strefę Rozszerzonej Rzeczywistości, Strefę Wiedzy, Studio Green Screen, Studio Nagraniowe, Studio Dolby Atmos a na samym końcu Strefę Fake News.

Podczas wycieczki do gmachu Radia Kielce wychowankowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z pracą realizatorów, redaktorów, obsługi technicznej oraz dowiedzieć się jak pracowało radio dawniej i obecnie.

Nasz przewodnik Pan Wojtek okazał naszym wychowankom ogromne ciepło, życzliwość oraz wielkie serce stwarzając niepowtarzalną atmosferę za co serdecznie dziękujemy.

• DZIEŃ BEZ KOTA? NIEMOŻLIWE!

• „Kto posiada kota, ten nie musi obawiać się samotności”

W czwartek, 16 lutego 2023r, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną.

Pamiątkowe zdjęcia w sympatycznej Kociej Fotobudce zrobiły sobie dzieci z naszego Przedszkola.

Uczniowie szkoły a nawet Dyrekcja. Dziewczynki z Koła Młodego Czytelnika wykonały swoje Kotki, z wybranych materiałów w Laboratorium Przyszłości.

Zabawa połączona była z akcją charytatywną - zbiórką żywności i akcesoriów na rzecz bezdomnych psów i kotów z zaprzyjaźnionego schroniska Baros w Suchedniowie.

Wszyscy darczyńcy otrzymali pamiątkowe odznaki Przyjaciela Zwierząt.

Bardzo dziękujemy całej społeczności naszego Zespołu za bezinteresowny udział w tej szlachetnej akcji charytatywnej.

• ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - KLASA 2a

• W czwartek 16 lutego Panie z Biblioteki Szkolnej zorganizowały Dzień Kota.

Zadaniem uczniów było przynieść karmę, zabawki, koce, które były zbierane dla schroniska dla zwierząt.

Były też pamiątkowe zdjęcia w foto - budce.

• BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 2a

• W środę 15 lutego w klasie 2a odbył się klasowy bal karnawałowy.

Rodzice pięknie przystroili naszą salę lekcyjną i przygotowali poczęstunek, a my - uczniowie super się bawiliśmy.

W roli DJ nasza pani sprawdziła się świetnie!!!

• 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób.

Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie.

Do Polski Walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci.

Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły,a nawet przedszkolaki też pamiętały o dnu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową oraz akcję poszukiwania serduszek na terenie szkoły.

Pięknie ozdobiona skrzynka wędrowała po klasach. Każdy z uczniów mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta walentynkowa oraz poszukiwanie serduszek cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

We wtorek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Maja Bracha i Zuzia Jaworska, a wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane.

• ZAJĘCIA 25.01.2023r. Dzień kulinarny w przedszkolu

• W ramach dnia kulinarnego, grupa 5 i 6 latków z przedszkola gościła w pracowni Laboratorium Przyszłości.

Z przyniesionych, różnych produktów mali kucharze tworzyli swoje smaczne i ulubione tosty, które piekli w tosterach.

Tosty były przeróżne i smakowite: z serem, wędliną, ketchupem, a nawet na słodko: z kremem orzechowym i jabłkiem.

Zadowolone i najedzone dzieci szybko posprzątały laboratorium i wróciły do swoich sal.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

• "PAN TADEUSZ" NA DESKACH TEATRU EDUKACYJNEGO Z KRAKOWA

• 28.11 2022 r. w ramach projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek” odbyła się wycieczka do Kielc na spektakl na podstawie utworu Adama Mickiewicz pt.” Pan Tadeusz”

Brali w niej udział uczniowie z klas ósmych i siódmej.

Ósmoklasiści mogli skonfrontować swoją wiedzę, dotyczącą epopei narodowej, z tym, co działo się na scenie. Zaś uczniowie klasy siódmej, choć jeszcze nie analizowali tej lektury, bardzo dobrze zrozumieli treści przekazane przez aktorów. Na pewno będzie to dla niej ułatwienie podczas omawiania tego tekstu na lekcjach.

Sceneria była ukazana w bardzo ciekawy sposób, gdyż na dużym rzutniku wyświetlane były poszczególne miejsca pobytu szlachty z Soplicowa, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka, która współgrała ze scenami w przedstawieniu.

Aktorzy, w zależności od sceny, ubrani byli w kolorowe szaty, zaś następnym razem w XIX- wieczne stroje do polowań.

Największą uwagę zwrócił na siebie aktor, który świetnie odegrał zachowanie młodego Tadeusza.

Spektakl bardzo się podobał. Był humorystyczny, a zarazem wzbudzający wzruszenie. Chwilami naprawdę chwytał za serce i pozostawiał wiele do przemyślenia.

Szkoda, że trwał tak krótko.