• "PŁUCA PO PANDEMII" ... GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH

          • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

            Nasza szkoła, jak co roku, aktywnie uczestniczyła w akcji. W tym roku 51 wolontariuszy ze szkół z Suchedniowa, Ostojowa oraz Łącznej zbierało pieniądze na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

            Do akcji przyłączyli się uczniowie klas 7a i 8a: Filip Bernatek, Oliwia Pedryc, Mikołaj Janus, Igor Dąbrowa, Amelia Obara, Mikołaj Telka, Amelia Pasek, Lena Pająk, Adam Trzpiot i Ewa Pardoła.

            Zebrane przez nich pieniądze zostały przekazane do Sztabu w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica".

            Ponadto w programie artystycznym wystąpiła uczennica klasy 8a Amelia Obara z Formacją AXIS II ze Szkoły Tańca MAGIC.

            Gramy dla wszystkich - małych i dużych!❤️

          • BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS!

          • 21 stycznia i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka.
            W poniedziałek 22 stycznia, uczniowie klasy 2a gościli w szkole swych dziadków i babcie.

            Po występie artystycznym odbył się słodki poczęstunek. Babciu, Dziadku 100 lat!!

          • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.



          • W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024, w naszej szkole realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

            To program uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych
            i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            W ramach programu biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami zorganizowała wiele ciekawych akcji i imprez czytelniczych. Były to m.in:


            • ,,Rzucam wszystko i czytam” - Akcja, której celem było promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi na konieczność obcowania z literaturą. Polegała na równoczesnym czytaniu wybranych utworów przez wychowawców lub uczniów we wszystkich klasach na określony znak.
            • Dzień Głośnego Czytania" w ,,zerówce" - Celem przedsięwzięcia było uświadomienie, że czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczniowie z klas szóstych czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom piękne wiersze o Rodzinie.
            • „Pokaż mi swoją książkę” - Spotkanie czytelnicze z wykorzystaniem metod aktywizujących i technologii TIK. Ukazanie znaczenia czytelnictwa dla rozwoju człowieka, autoanaliza cech ucznia poprzez przyjrzenie się postaci ulubionego bohatera
              i antybohatera, uczenie się tolerancji i tworzenia dobrych relacji z innymi.
            • „Dobrze znam losy Asiuni” - Konkurs czytelniczy z nagrodami organizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z wychowawcami klas drugich, ze znajomości książki Janiny Papuzińskiej ,,Asiunia". Przedsięwzięcie służyło popularyzacji zbiorów biblioteki
              o tematyce wojennej, a także zachęcenie dzieci do aktywnego czytelnictwa pogłębiającego wiedzę z historii.
            • „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś” - impreza czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Cele uroczystości to m.in. rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą, kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek, wdrażanie do kilku zdaniowych wypowiedzi na podany temat. Zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz kształtowania płynności ruchów przy muzyce.
            • „Świat bajkowych zwierząt” - Akcja promująca poezję dziecięcą. Najmłodsi wysłuchali wierszy znanych autorów polskich: Marii Kownackiej, Marii Konopnickiej, Czesława Janczarskiego, Anny Onichimowskiej oraz Juliana Tuwima mówiących o różnych zwierzętach i opowiedzą o nich własnymi słowami. Zapoznali się z albumami i atlasami
              z egzotycznymi zwierzętami. Zajęcia uatrakcyjniły kolorowanki i wykonywanie zwierząt
              z kartonu. Kontynuacją zajęć było otwarcie Kliniki dla Pluszaków i zajęcia promujące zasady udzielania pierwszej pomocy w świetlicy szkolnej.
            • „Czytanie łączy pokolenia” - Wspólne czytanie to dobra forma propagowania czytelnictwa, forma szerzenia pozytywnych wartości i sposób budowania pozytywnych relacji między osobami w różnym wieku. Przedmiotem akcji było zorganizowanie dnia wspólnego czytania, w którym wzięli udział zarówno młodsi, jak i starsi członkowie rodziny oraz zaproszeni goście. Wspólne czytanie rozwijało wyobraźnię dzieci, wzbogacało słownictwo pokazywało, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą oraz mądrym sposobem na spędzenie czasu wolnego. Była to też okazja do integracji środowiska lokalnego poprzez wspólną zabawę.
            • „Poranki z bajeczką” - Cykliczne czytanie w przedszkolu i oddziałach zerowych ciekawych baśni i bajek w tym „bajek terapeutycznych”, które dotyczą zagadnień i problemów istotnych dla dzieci, trudnych dla nich emocjonalnie, np. pierwsze dni w przedszkolu, problemy rodzinne, wizyta u lekarza, lęk przed ciemnością.​​​​​​​

            Fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały w pełni wykorzystane. Książki do biblioteki zostały zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem uczniów (uwzględniono wyniki ankiety wśród uczniów na temat potrzeb i zainteresowań czytelniczych)
            i wyeksponowane na wyznaczonych nowych regałach. Nowy wygląd zyskał również kącik czytelniczy.


            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji programu


          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 1a

          • Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób.

            Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości. Wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk...

            Na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

            23 stycznia 2024r. uczniowie klasy 1a przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci

            i Dziadka.

            Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. 

            Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. 

          • CÓŻ TO BYŁ ZA SPEKTAKL ...

          • Zachwycająca choreografia, barwne stroje, znakomita muzyka i świetni tancerze. A do tego ujmująca za serce historia syrenki Ariel jako adaptacja baśni Hansa Chrystiana Andersena.

            Dnia 18 stycznia 2024 roku kolejny już raz pojechaliśmy do teatru.

            Tym razem wybór padł na Kielecki Teatr Tańca. Zobaczyliśmy coś innego. Językiem tańca opowiedziana została historia wzajemnej miłości syreny (Ariel) i człowieka (Księcia Eryka). Dzięki miłości przezwyciężyli oni przeciwności losu i działania podstępnej Wiedźmy morskiej Ursuli. Król Tryton po wielu perypetiach, przekonując się o sile uczuć zakochanych, ostatecznie ofiarował syreniej córce ludzką postać i zgodził się na poślubienie przez nią Księcia Eryka. Ariel i Eryk pozostali na zawsze razem.

            Kielecka „Syrenka Ariel” to miks muzyczny i taneczny z pełnym przeglądem stylów tańca: jazzowego, współczesnego i klasycznego. Bohaterowie tańczą swing, charleston, mambo, jazz, modern jazz.

            A jakby atrakcji było mało, na scenie pojawia się statek, nie brakuje trików iluzjonistycznych, a także tańczących na szarfach akrobatek. Zespół Kieleckiego Teatru Tańca wspierają uczniowie Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca zaludniając podwodny świat i dodając mu wspaniałych kolorów.

            Po owacjach na stojąco wyszliśmy z teatru zachwyceni, rozmarzeni i szczęśliwi. Ogromne brawa należą się wszystkim wykonawcom. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

          • ZIMA NAM NIESTRASZNA :)

          • W środę, 10 stycznia, uczniowie klasy 3a wybrali się na sanki.

            Pomimo mroźnej pogody, humory i pomysły na zabawy na śniegu dopisywały.

            Najpierw jeździli na sankach, potem rzucali się śnieżkami, niektórzy próbowali lepić bałwana, ale śnieg przy takim mrozie ( -13 STOPNI) niestety nie chciał się lepić. Za to „aniołki” wyszły piękne!

             Do szkoły wszyscy wrócili w dobrych humorach, z nadzieją na kolejne wyjścia.

          • JA SŁOŃCE, ZIEMIA I KSIĘŻYC ...

          • „W Układzie Słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają Słońce. Różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą, one stale kręcą się wytrwale...“

             

            Słowami znanej dla dzieci piosenki o Układzie Słonecznym, podczas zajęć 5 styczna 2024r. rozpoczęliśmy swoją przygodę z tematyką „Ja, Słońce, Ziemia i Księżyc“

            Dowiedzieliśmy się jaki kształt ma Ziemia, dlaczego świeci Słońce? Czy Ziemia może istnieć bez Słońca, oraz co to jest Układ Słoneczny? Wszechświat jest dla ludzi jeszcze zagadką, która na przestrzeni lat pozwala dzięki badaniom odkrywać nowe fakty i zależności.

            Klasa 2b rewelacyjnie poradziła sobie z nowymi informacjami, a nawet zainspirowała się do stworzenia własnego "Układu Słonecznego“

            Uczniowie starali się odwzorować poznane na lekcjach planety. Wyszło to … co pokazuje mała fotorelacja...

          • CHWALIMY SIĘ :)

          • W dniach 2-3 grudnia 2023r. 4 uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach.

            Zawody odbyły się w Kostomłotach Drugich, a wzięło udział prawie 300 uczniów z województwa świętokrzyskiego.

            W grupie rocznik 2014-2015: 13 miejsce zajął Dominik Kłys (klasa 3a) zaś 34 - Oskar Marcyś (klasa 3a)

            Z kolei w grupie rocznik 2011-2012 (chłopcy) 10 miejsce zajął Filip Plicner (klasa 5a) zaś w kategorii dziewcząt 5 miejsce - Kamila Kupis (klasa 5a)


            SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW