• BRAWO BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO!!!

• Puszcza w mroku śni, w niewidzie
            Łysa Góra stoi w mgłach…
            Zła noc idzie,
            Burza idzie,
            Ciemnym borem stopa strach

„Baśń o Łysej Górze” Jan Gajzler

Dnia 27 kwietnia 2022r. uczniowie klas: Va, VIa i VIIab obejrzeli spektakl pt. „Historia spod Łysej Góry” przygotowane przez Grupę Teatralną „Kowadełko”.

Przedstawienie wyreżyserowała Jagoda Juchniewicz, a scenografię przygotował Łukasz Kutwin.

Młodzi aktorzy świetnie zagrali swoje role odwzorowując emocje towarzyszące bohaterom.

Scena była obszerna, a tym samym mogła być bardzo urozmaicona. Przy zmienianiu się pomieszczeń, w których rozgrywała się akcja, zastosowano grę świateł i wykorzystano kurtynę. Światło padało wtedy na obszar, gdzie grali aktorzy.

Stroje bohaterów oraz rekwizyty, którymi posługiwali się młodzi aktorzy nawiązywały do czasów, w których rozgrywała się historia, a mianowicie dawno temu niedaleko Łysej Góry.

Przerwy pomiędzy przygodami uzupełniały efekty dźwiękowe, które urozmaicały spektakl i nie pozwalały nudzić się widzom.

Przedstawienie było ciekawe, interesujące, a czasem zabawne. Można było w nim dostrzec tylko same plusy. Jednym z nich była atrakcyjna scenografia, czyli miejsce akacji przedstawienia.

Wynikało to przede wszystkim z możliwości sceny w sali widowiskowej w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. Większa scena dawała większe możliwości.

Spektakl bardzo się wszystkim uczniom podobał i polecamy go innym.

Gratulujemy młodym aktorom i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATKI ZIEMI

• Każdego roku, 22 kwietnia, razem z 192 krajami, obchodzimy Światowy Dzień Matki Ziemi.

To wydarzenie przypomina o globalnych problemach. Wszyscy używamy wody, powietrza, światła słonecznego oraz bogactw naturalnych.

Tegoroczne hasło Zainwestuj w Naszą Planetę ma na celu zmobilizowanie społeczności międzynarodowej do podjęcia działań na rzecz pozytywnych zmian w środowisku naturalnym, budowanie wspólnej odpowiedzialności I uświadomienie zagrożeń.

Również w naszej szkole prowadzone są działania edukacyjne w zakresie ochrony najbliższego środowiska.

Przygotowano okolicznościową wystawę, którą wyeksponowano na holu.

Uczniowie klas 2-7 uczestniczą w zmaganiach Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego.

Zaś uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w XII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, a uczennica Milena Cieślik, która zakwalifikowała się do finału, nagrywa obecnie film o formach ochrony przyrody najbliższej okolicy.

• CHWALIMY SIĘ :)

• W dniu 19.04.2022r. odbył się finałowy III etap III konkursu pod hasłem „Wiem, co jem”, dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego, ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Do finałowego etapu zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły Natalia Kupis, która ostatecznie zdobyła PIERWSZE miejsce w województwie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22.04.2022 w Miejskim Centrum Kultury, podczas obchodów Dnia Patrona I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.

Gratulujemy Natalko!!!

• SZKOLNA WIELKANOC

• 13 kwietnia br., z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych, w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniach 7 i 8 kwietnia 2022r. (czwartek i piątek) w kościele parafialnym w Łącznej odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Przebieg rekolekcji

• zajęcia odbędą się zgodnie z planem zajęć do godziny 11.30,
            • obiady zgodnie z dotychczasowym harmonogramem,
            • wyjście do kościoła o godzinie 11.50 z nauczycielami prowadzącymi zajęcia w danej klasie,
            • po kościele powrót do szkoły,
            • odwozy dzieci o godzinie 13.30 i 14.45.
          • WIOSENNO - EKOLOGICZNY POKAZ MODY

• W związku z nadejściem wiosny uczniowie klasy 3a zorganizowali klasowy pokaz mody.

Dzieci przebrały się w ulubione piżamy, stroje sportowe, z recyklingu i swobodne codzienne ubiory.

Przy wesołej muzyce zaprezentowały swoje wiosenne kreacje, które nagrodzone były gromkimi brawami.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 1 kwietnia to tradycyjne święto żartów i wszelkiego rodzaju psikusów.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Bez Plecaka.

Uczniowie wykazali się naprawdę ogromną kreatywnością, przynosząc podręczniki i zeszyty w różnego rodzaju koszykach, pudełkach, wiaderkach a nawet walizkach!!! A do akcji przyłączyli się nawet nauczyciele :)

Trzeba przyznać, że był naprawdę bardzo wesoło i sympatycznie spędzony dzień.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

• Nie każdy wie, że 1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków, ustanowiony dla upamiętnienia podpisania pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o Ochronie Ptaków Pożytecznych dla Rolnictwa.

Konwencja została podpisana 19 marca 1902r. zaś Polska przystąpiła do niej 18 lutego 1932r.

Z tej okazji, już od 21 marca 2022r. gościła w naszej szkole wystawa fotograficzna pod nazwą „Ptaki żyjące w Polsce”

• CHWALIMY SIĘ :)

• Uczennica kl.VIa, Martyna Tumulec reprezentowała naszą szkołę w XVIII Powiatowym Konkursie Ekologiczym „Wiedzy o lesie” odnosząc sukces i zajmując I miejsce.

GRATULUJEMY MARTYNA

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj