Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz do Szkoły Podstawowej w Goździe w roku szkolnym 2018/2019
Wszystkie informacje znajdą Państwo w zakładce do pobrania
Dowóz dzieci do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej oraz do Szkoły Podstawowej w Goździe w roku szkolnym 2018/2019
Wszystkie informacje znajdą Państwo w zakładce do pobrania
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego dla powiatów i gmin. Przedstawiamy wyniki z powiatu skarżyskiego.
W powiecie skarżyskim powrót na pierwsze miejsce gminy Łączna.
Nasz ranking gmin powiatu skarżyskiego został opracowany na podstawie średnich wyników z poszczególnych przedmiotów.
W rankingu najpierw podana jest suma punktów, dalej średnie z poszczególnych przedmiotów: język polski, historia, matematyka, przedmioty przyrodnicze, język obcy nowożytny, który zdawała największa liczba osób (poziom podstawowy lub średnia z dwóch języków jeśli zdawała je większa liczba osób)
Pierwsza liczba poza nawiasem to miejsce w rankingach w 2017 roku; druga liczba - miejsce w 2016 roku, ostatnia liczba w 2015 roku.
1. Łączna - 95,81 punktów (23,18 język polski + 17,75 historia i wos + 15,00 matematyka + 13,84 przedmioty przyrodnicze + 26,04 język angielski, poziom podstawowy)
4 miejsce w 2017 roku; 1 miejsce w powiecie w 2016 roku; 5 miejsce w 2015.
2. Skarżysko-Kamienna - 94,71 punktów (21,49 język polski + 18,00 historia i wos + 13,55 matematyka + 14,79 przedmioty przyrodnicze + 26,88 język angielski, poziom podstawowy)
2 miejsce w 2017 roku; 2 miejsce w powiecie w 2016 roku; 4 w 2015;
3. Bliżyn - 91,06 punktów (21,62 język polski + 16,89 historia i wos + 14,20 matematyka + 13,91 przedmioty przyrodnicze + 24,44 język angielski, poziom podstawowy - 30 uczniów, język rosyjski, poziom podstawowy - 15 uczniów)
3 miejsce w 2017 roku; 5 miejsce w powiecie w 2016 roku; 2 w 2015;
4. Skarżysko-Kościelne - 88,60 punktów (19,51 język polski + 17,22 historia i wos + 12,73 matematyka + 14,73 przedmioty przyrodnicze + 24,41 język angielski, poziom podstawowy)
1 miejsce w 2017 roku; 3 miejsce w powiecie w 2016 roku; 1 miejsce 2015;
5. Suchedniów - 86,24 punktów (19,79 język polski + 16,90 historia i wos + 12,19 matematyka + 14,15 przedmioty przyrodnicze + 23,21 język angielski, poziom podstawowy)
5 miejsce w 2017 roku; 4 miejsce w powiecie w 2016 roku; 3 miejsce w 2015.
OGROMNE GRATULACJE !!!
Każdy z nas coś czasem zgubi, klucze lub pieniądze... a Jan Brzechwa w swojej wersji bajki umieścił Kopciuszka, który zgubił pantofelek…
Opracowania, tej znanej każdemu bajki, w wersji muzycznej podjął się pan Szczepan Królikowski, nauczyciel muzyki naszej szkoły.
Przedstawienie miało miejsce 15 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Pan Szczepan zaaranżował tekst Brzechwy na aktorów i chór szkolny, napisał muzykę do śpiewanych przez chór piosenek, przygotował scenografię, a nawet samodzielnie uszył część strojów dla aktorów.
Podczas występu pan Szczepan akompaniował młodym artystom oraz prowadził narrację.
Przedstawienie rozpoczął Oskar Kuszewski, który wprowadził widzów w bajkowy świat melodią z bajek Walta Disneya graną na keyboardzie.
W sumie na scenie pojawiło się ponad 30 osób, które wcieliły się w bajkowe postacie Kopciuszka, złej macochy i sióstr, księcia itd.
Przedstawienie oglądali uczniowie przedszkola oraz klas młodszych, którzy nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.
13 czerwca 2018 r., w Ministerstwie Edukacji Narodowej, odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji.
W uroczystości wziął udział Maciej Kopeć, Podsekretarz Stanu w MEN, który pogratulował nagrodzonym i zachęcił do aktywnego wykorzystywania nowych technologii w szkolnej dydaktyce.
Zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na uroczyste podsumowanie otrzymał Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej, pan Maciej Mądzik wraz z koordynatorem projektu panią Agnieszką Łutczyk, Wicedyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej,
W uroczystości zorganizowanej w MEN uczestniczyła pani Agnieszka Łutczyk Wicedyrektor Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Łącznej wraz z panem Tomaszem Plebanem - Wicekuratorem Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.
W konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji swój udział w przedsięwzięciu jako organizator, zgłosiło ponad 300 szkół i placówek całej Polski oraz placówek polonijnych. Wśród nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 5 najlepszych inicjatyw.
Kryteria oceny konkursowej uwzględniały:
Wśród laureatów znalazł się projekt Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej, którego autorem była pani Agnieszka Łutczyk.
Projekt powstał w oparciu o działania, które opracowali i zgłosili nauczyciele naszej szkoły. Wszystkie zajęcia, pokazy, warsztaty, ćwiczenia opracowane i przygotowane przez nauczycieli i uczniów były realizowane w Dniu Otwartej Szkoły, który odbywał się właśnie 21 marca 2018 r., w Dniu Nowych Technologii w Edukacji ogłoszonym przez MEN.
Działania te mogli oglądać i w nich uczestniczyć również rodzice naszych uczniów. Najciekawsze działania w Szkole w Łącznej to:
Laureatami konkursu byli również:
Lenartowicz;
Wyróżnienia specjalne otrzymali:
Dzień Nowych Technologii w Edukacji został zainaugurowany przez minister Annę Zalewską, 21 marca br. w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie.
15 kwietnia 2018r., w powiatach rozpoczęła się „Akcja Przedszkolaki 2018”.
Z całego powiatu skarżyskiego do akcji zostało zgłoszone ponad 16 przedszkoli, które rywalizowały między sobą o miano najsympatyczniejszej grupy w powiecie.
Po miesięcznej rywalizacji SMS, pierwsze miejsce przyznano dla przedszkola z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łącznej - Grupa II „Pszczółki”, gdzie wychowawcami są panie Joanna Kluba i Ewa Litwińska.
W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca, każde dziecko otrzymało atrakcyjne nagrody:
- dla każdego dziecka zaproszenie do Jura Parku w Bałtowie z pakietem atrakcji;
- dla każdego dziecka zaproszenie na godzinną zabawę do Bawialni Raj Urwisa w Kielcach;
- zdjęcie grupy w ramce ufundowane przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty;
- maskotkę Gustawa Pancernika od Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach.
Nagrody otrzyma również cała nasza zwycięska grupa. Były to: zestaw pięciu gier edukacyjnych ufundowanych przez firmę Aleksander oraz prezentacja zwycięskiej grupy na łamach gazety Echa Dnia - Skarżyskie.
Kolejnym miłym akcentem tej akcji jest fakt, że drugie miejsce zajęła również nasza grupa przedszkolna - Grupa I „Biedronki”, gdzie wychowawcami są panie Ilona Przeorska i Dagmara Wanat - Ziomkiewicz.
Również grupa Biedronek otrzyma nagrody:
- zaproszenie dla każdego dziecka na godzinną zabawę do Bawialni Raj Urwisa w Kielcach;
- zdjęcie grupy w ramce ufundowane przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty;
- kubek ze zdjęciem swojej grupy.
Cała grupa otrzyma również zestaw gier i puzzli ufundowanych przez firmę Aleksander.
Opiekunowie grup wraz z dziećmi składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zajęcia tak wysokich miejsc w tej rywalizacji SMS.
W dniu dzisiejszym, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka, przedstawiciele naszych rodziców przygotowali nam wspaniałą niespodziankę organizując festyn dla wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.
Zgromadziliśmy się na placu szkolnym, a całą imprezę, o godz. 8.45. oficjalnie rozpoczął Pan Dyrektor Maciej Mądzik. Rodzice, wraz z Gronem Pedagogicznym, przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji w kilku miejscach jednocześnie:
Uczniowie obejrzeli krótki występ pt. „W Krusikowie” przygotowany przez pracowników Oddziału KRUS w Starachowicach, którego motywem przewodnim było zachowanie bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.
Niewątpliwie, największą atrakcją całego festynu był występ Dawida Krzyżowskiego - Mistrza Polski i finalisty Mistrzostw Świata w Freestyle Football. Dawid zaprezentował swoje umiejętności żonglerki piłką, zdradzał niektóre tajniki swojego kunsztu i oczywiście rozdawał autografy.
29 maja 2018r., podczas sesji Sejmiku Świętokrzyskiego w Kielcach wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu dla szkół podstawowych pod hasłem „Świętokrzyskie to my” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Biuro Komunikacji Społecznej, z okazji obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego.
Prace konkursowe mogły mieć formę: eseju, plakatu, prezentacji multimedialnej lub filmu. Każda forma prezentacji musiała nawiązywać do hasła obchodów 20-lecia: „Świętokrzyskie to my”.
Ważnym było pokazanie jak młodzi ludzie postrzegają swoją rolę w regionie świętokrzyskim, jak utożsamiają się z nim, co mogą zrobić dla jego rozwoju.
Na konkurs nadesłano 374 prace plastyczne, 46 esejów, 86 prezentacji multimedialnych i 17 filmów. W konkursie wzięło udział prawie 700 uczestników.
Zwycięzcy zostali uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami, m.in. tabletami.
A gratulowali Przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak.
Zwyciężczynią konkursu w kategorii plakat została: uczennica naszej szkoły Oliwia Piwowarczyk z klasy VIIa, która wykonała pracę pod kierunkiem p. Marii Marzec-Garbali.
Wielkie gratulacje !!!
W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu 2018, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku - Kamiennej, zorganizowała jak co roku konkursy plastyczne o tematyce antytytoniowej dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu skarżyskiego realizujących programy antytytoniowe w placówkach.
28 maja 2018r., odbyło się spotkanie dla uczestników i ich opiekunów, na którym zostały ogłoszone wyniki konkursów: „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal przy mnie, proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz „Bieg po zdrowie”.
Ze swoimi pracami konkursowymi Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącznej wspólnie z panią pedagog Iloną Michta reprezentowali:
kl. 0 Gabriel Chrabąszcz i Julia Bąk
kl. III Nikola Tusień i Nikola Pedrycz
kl. IV Natalia Kupis
Gimnazjum Jakub Osman
Łącznie w konkursach uczestniczyło 31 osób, wśród których prace naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione:
W konkursie „Czyste powietrze wokół nas” I miejsce zajął Gabriel Chrabąszcz
W konkursie „Bieg po zdrowie” I miejsce zajęła Natalia Kupis
W konkursie „Znajdź właściwe rozwiązanie” wyróżnienie zdobył Jakub Osman
Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody rzeczowe.
Więcej informacji można znaleźć pod linkiem
http://www.tsk24.pl/index.php/szkolnictwo-i-oswiata/12585-swiatowy-dzien-bez-tytoniu-2018
W dniu dzisiejszym, tj.24 maja, gościliśmy w naszej szkole duet aktorów z Krakowa, Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara, którzy wystawili dla nas spektakl pt. Ortografia Polska.
Aktorzy w przystępny i humorystyczny sposób przybliżyli nam zawiłe zasady ortografii polskiej.
Podczas występu, niektórzy z uczniów mogli sprawdzić swoje umiejętności. Okazało się, że szło im nie najgorzej i bezbłędnie rozwiązywali konkursowe zadania.
Była to dla wszystkich bardzo cenna lekcja języka polskiego.
14.05.2018r. uczniowie klas szóstych oraz przedstawiciele 36 Drużyny Harcerskiej „Świętokrzyska Brać” im. Bolesława Boczarskiego „Juranda” brali udział w projekcie „Korowód Niepodległości” zainicjowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek.
Głównym założeniem tej inicjatywy są spotkania w szkołach, ośrodkach kultury, bibliotekach oraz innych placówkach związanych z kulturą i edukacją we wszystkich miastach powiatowych województwa świętokrzyskiego skierowane do dzieci i młodzieży.
Właśnie takie spotkanie miało miejsce w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. Przybyli na nie uczniowie szkół podstawowych z Suchedniowa, Bliżyna, Skarżyska Książęcego oraz Łącznej.
Na uwagę zasługuje fakt, iż niemal każdy obecny miał ze sobą biało czerwoną chorągiewkę oraz kotylion w barwach narodowych.
Honorowymi gośćmi imprezy byli: Wicewojewoda Świętokrzyski pan Andrzej Bętkowski, poseł na Sejm pani Maria Zuba oraz Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Cezary Błach.
Na początek, uczestnicy Korowodu wysłuchali ciekawej prelekcji o trudnej drogi do niepodległości naszej Ojczyzny, którą wygłosił pracownik IPN w Kielcach, pan Marek Jończyk. Następnie wzięli udział konkursie wiedzy z tego tematu.
Dodatkowym elementem tego wydarzenia była ciekawa wystawa interaktywna przed gmachem SOK. Uczniowie mogli tam: obejrzeć ciekawe zdjęcia, obserwować pracę grupy rekonstrukcyjnej, sprawdzić swoją wiedzę itp.
Już na zakończenie, wszyscy otrzymali Elementarz Młodego Patrioty oraz uwiecznili całość na pamiątkowej fotografii.
9 maja 2018r. uczniowie klas trzecich po raz kolejny skorzystali z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącznej.
Tym razem panie przygotowały dla małych uczniów zajęcia czytelnicze i same niespodzianki.
Po przyjściu na miejsce okazało się, że znajduje się tam przepiękna wystawa malarstwa „Malowane chwilą” autorstwa pani Elżbiety Jabłońskiej - artystki ze Starachowic.
Jej prace bardzo podobały się małym odbiorcom.
Pani Beata zapoznała uczniów z nowymi książkami, o które został wzbogacony księgozbiór dla dzieci. Oczywiście każdy chętny mógł wypożyczyć coś „nowego”.
W pięknej, nowej altanie obok budynku biblioteki czekały na dzieci kolejne niespodzianki:
Na dużych, drewnianych stołach przygotowane były różne książeczki. Każdy mógł je dokładnie obejrzeć, a chętni uczniowie na głos czytali fragmenty książek, które najbardziej im się spodobały.
Następnie przyszedł czas na kolejną niespodziankę - wszystkie dzieci zostały poczęstowane pyszną kiełbaską, którą panie upiekły na nowym, wybudowanym w altanie grillu.
Ostatnią i największą niespodzianką tego dnia w bibliotece, było przybycie na zajęcia pana Romualda Kowalińskiego - Wójta Gminy Łączna.
Mimo wielu obowiązków w pracy, znalazł on czas również i dla najmłodszych. Bardzo ciekawie i z niezwykłą ekspresją czytał uczniom utwory Juliana Tuwima.
Czas na takich ciekawych zajęciach mija bardzo szybko i żal było wracać do szkoły. Ale uczniowie obiecali uwiecznić te wspaniałe chwile w swych pracach plastycznych, które przyniosą do biblioteki.
Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za czas poświęcony dzieciom, pani Magdzie, pani Beacie oraz pani Ani za wspaniały pomysł i organizację takich zajęć.
Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w Bibliotece.
W dniu 27.04.2018r., w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łącznej, odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
W tym dniu społeczność szkoły zobaczyła program artystyczny upamiętniający to ważne dla wszystkich Polaków święto.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem „ Mazurka Dąbrowskiego” następnie zebrani zobaczyli okolicznościowy program artystyczny.
Występ łączył w sobie słowo, muzykę i taniec. Krótkie scenki uzupełnione narracją przybliżyły w ciekawy sposób główne założenia Konstytucji 3 Maja oraz historię jej powstania. Uroczysty nastrój i atmosferę tamtych wydarzeń podkreślały recytowane fragmenty poezji oraz piękna pieśń wykonana przez szkolny chór.
Uczestnicy akademii gorąco przyjęli gimnazjalistów, którzy dostojnie odtańczyli poloneza do muzyki z filmu „ Pan Tadeusz”.
Gromkimi brawami nagrodzono tez uczennice klas IV SP, które w układzie „Taniec z flagą” przypomniały zebranym znaczenie polskich symboli narodowych.
Oprawa plastyczna z hasłem „ Wiwat Trzeci Maja” była doskonałym tłem dla prezentujących się w programie szkolnych artystów.
Uroczystość zakończyło podsumowanie konkursu na najpiękniejszą kokardę narodową. Autorzy najciekawszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody a ich kotyliony i kokardy w barwach biało-czerwonych zdobią szkolne wystawy. Należy przypomnieć , ze konkurs ten był jednym z elementów realizujących cele innowacji pedagogicznej pod hasłem „ By mocniej kochać Ojczyznę”.
Ta szkolna akademia potwierdziła, że społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej szanuje symbole narodowe i zna historię Polski.
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, które szczególnie jednoczy myśli ludzi wokół naszej planety. W tym roku, obchodzono je pod hasłem „End Plastic Pollution” - dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.
Obchody Dnia Ziemi na terenie naszej szkoły zainicjowała drużyna harcerska „Świętokrzyska brać”, wspólne z panią Klaudią Przeorską, nauczycielką biologii.
Aby zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważna jest ochrona naszej Ziemi przed zanieczyszczeniami w dniu 23 kwietnia przygotowano i zaprezentowało uczniom przedstawienie pt. ”Jak rozweselić Ziemię”.
Przesłaniem spektaklu miało być przekazanie wszystkim jak segregować śmieci oraz jakie są skutki złej gospodarki odpadami.
Z przygotowaniem spektaklu łączyły się: próby, przygotowanie dekoracji, sprzętu nagłaśniającego, rekwizytów, ustawienie krzeseł na widowni oraz posprzątanie po przestawieniu.
Dzień Ziemi stał się również okazją do przeprowadzenia w naszej szkole Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST, w którym wzięło udział ogółem 23 uczniów z całej szkoły.
Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.
Mamy nadzieję, iż tego typu działania podniosą znacznie świadomość naszego społeczeństwa, a także będą skutkować poprawą jakości środowiska.
18 kwietnia 2018r. uczniowie klas 2b i 3b odwiedzili mini zoo "Leśne Zacisze" w Lisowie. Korzystając z pięknej pogody poznali mnóstwo zwierząt, a po wędrówce ścieżkami zoo wspaniale bawili się na ogromnym placu zabaw.
Zoo w Lisowie okazało się wspaniałą atrakcją i lekcją bezpośredniego obcowania z przyrodą. Na pewno wrócimy tam jeszcze, gdyż zoo wciąż się rozwija i co jakiś czas pojawiają się tam nowe zwierzęta, które warto zobaczyć i poznać.
18 kwietnia br. , nasz chór szkolny, prowadzony przez pana Szczepana Królikowskiego wziął udział w XVII Powiatowych Przeglądach Artystycznych w Bodzentynie.
Organizatorami przeglądów były Komenda Hufca ZHP Kielce - Powiat im. Edmunda Massalskiego oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. zaś patronat honorowy sprawowali: Świętokrzyski Kurator Oświaty, Starosta Kielecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn
Przeglądy są corocznym podsumowaniem pracy artystycznej drużyn, zespołów harcerskich, szkolnych oraz działających w instytucjach kultury na terenie Powiatu Kieleckiego. Zgromadziły ponad 50 uczestników w kategoriach: soliści, zespoły wokalne oraz wokalno - instrumentalne.
Przeglądy są jednocześnie kwalifikacją zespołów do udziału w Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który corocznie odbywa się w Kielcach
Naszą szkołę reprezentowała mocna, 20osobowa grupa.
Amelia Flasińska oraz Olga Matuszko startowały w kategorii solistów, prezentując utwory: „Miasto”, „Dziewczyna z granatem” oraz „Kujawiak partyzancki”.
Z kolei, chórzyści zaprezentowali 2 utwory: „Niepodległa, niepokonana” oraz „Już nie wróci Twój chłopiec dziewczyno”. A tym samym wyśpiewali 2 miejsce w swojej kategorii. GRATULUJEMY !
W środę 21 marca 2018r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem „Spotkanie z Wilkiem, Babcią i Czerwonym Kapturkiem” w ramach dnia otwartego szkoły.
Uczestniczyły w nich dzieci z grup przedszkolnych Pszczółki i Biedronki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej.
W zajęciach wykorzystano audiobook „Czerwony Kapturek” w czasie odtwarzania którego uczennice należące do Koła Małego Czytelnika odgrywały sceny teatralne. Charakteryzacja, stroje i dekoracja uatrakcyjniły „Przedstawienie”.
Wszystkie dzieci świetnie się bawiły poznając perypetie tytułowego Czerwonego Kapturka.
Na koniec wszystkie otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącznej, za który bardzo serdecznie dziękujemy. Było słodko i przyjemnie.
Dziękujemy Pani Joannie Klubie, Dagmarze Ziomkiewicz-Wanat oraz Pani Dorocie Piwowarczyk za przyjęcie zaproszenia, przybycie i miło spędzony czas.
21 marca br. podczas uroczystego apelu, odbyło się podsumowanie konkursów wiosennych, organizowanych w naszej szkole z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Do konkursu NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ przystąpiły wszystkie klasy szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą oraz pomysłowością, zachowując przy wykonaniu kukieł, tradycyjne techniki. Wykorzystując słomę, stare ubrania, stworzyli niemal „małe arcydzieła”.
W wyniku burzliwych obrad, komisja konkursowa wyłoniła następujące prace:
W kategorii prac indywidulanych nagrody zdobyli:
I miejsce Krystian Ryś kl. VIb
II miejsce Nikola Ryś kl. IVa, Maja Kuszewska kl. IVa, Damian Dyk kl. IVa
III miejsce Lena Pająk kl. IIb,Amelia Obara kl. IIb, Mikołaj Janus kl. Ib
Ponadto, dodatkowo wyróżnione zostały prace Nikoli Zielińskiej z kl. Ia oraz Jakuba Spólnickiego z kl VIb.
W kategorii prac zbiorowych nagrodzono kolejno:
I miejsce klasy IIIa i IIIb
II miejsce klasy Vb i Ib
III miejsce klasy VIa i IVb
Poza tym wyróżnione zostały prace klas VIIb, Va, VIb. zaś nagrodą w konkursie dla wszystkich klas był dzień bez pytania.
Do kolejnego konkursu, na WIOSENNĄ SALĘ LEKCYJNĄ przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Sale lekcyjne oraz drzwi wejściowe były udekorowane elementami wiosennymi: bocianami, żabami, wiosennymi kwiatami, motylami, drzewkami wielkanocnymi.
Wszyscy mieli nadzieję, że dzięki wesołym barwom wiosennym, odpędzą zimę i przyjdzie do nas upragniona wiosna. Dekoracje każdej klasy były bardzo pomysłowe, wymagały dużego zaangażowania ze strony uczniów i nauczycieli.
Wszystkie klasy zostały nagrodzone słodkim upominkiem, a wyróżnione klasy nagrodami rzeczowymi.
I tak, nagrody zdobyły: klasy Ia, IIIa, IIIb i IVa ze szkoły podstawowej oraz klasy IIA i IIb gimnazjum.
W konkursie NA PRZEBRANIE WIOSENNE udział wzięły: Wiktoria Pałgan, Julia Moćko, Natalia Kupis, Paulina Wicek, Maja Kuszewska, Wiktoria Kijewska
Stroje były związane z wiosną. Dziewczynki przypominały Panie Wiosny. Przebrania zostały nagrodzone w formie dnia bez pytania.
Klasy I-III również wzięły udział w konkursie na przebranie. Klasa IIIb w całości przebrała się za pomocników Pani Wiosny.
Grupa uczniów z klas młodszych wykonała swoje stroje z materiałów ekologicznych.
Uczennice z gimnazjum, pod kierunkiem pani Małgorzaty Pawelec wykonały układ taneczny od wybranych utworów.
Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor pełnili rolę strażników wiosny.
Apel prowadziła pani Jolanta Żaczek, a sponsorami nagród byli: pani Marzena Piasta, Pani Beata Osman oraz Rada Rodziców.
Powered by aSc EduPage