• PROJEKT UMIEM PŁYWAĆ

• Od marca 2018r. uczniowie klas I-III uczestniczą w projekcie pod nazwą Umiem Pływać.

Jest to projekt powszechnej nauki pływania dla szkół dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt ten dał możliwość udziału w dodatkowych zajęciach sportowych  uczniom, którzy chcieli podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.

W projekcie uczestniczy grupa 30 uczniów z klas drugich (5 dziewczynek i 15 chłopców)  oraz z klas trzecich (5 dziewczynek i 5 chłopców), a koordynatorem projektu jest pani Marta Redlica.

W ramach projektu, uczniowie - w okresie od kwietnia do czerwca - systematycznie wyjeżdżają na basen do Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „OLIMPIC” w  Strawczynku.

Tam, pod okiem instruktorów Łukasza Kubickiego i Michała Dziury, w dwóch grupach ćwiczeniowych, korzystają z nauki pływania

Biorąc pod uwagę zaangażowanie wszystkich uczestników programu, jak również  frekwencję dzieci na pozalekcyjnych zajęciach niewątpliwie można stwierdzić, że postawione cele  zostały zrealizowane w dużej mierze.

Nabycie podstawowych umiejętności pływania stało się dla wielu dużym wyzwaniem, dlatego też dzieci tak licznie przybywały na zajęcia.

Program „Umiem Pływać” zainicjował w nich chęć systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcił do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Bardzo ważnym elementem projektu było wyrównanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni, jak również dzieci, których budżety domowe rodziców nie pozwalają na systematyczną naukę pływania.

Podsumowując należy przyznać słuszność podejmowania podobnych inicjatyw, które  służą dzieciom, zaszczepiając w nich od najmłodszych lat dobre nawyki aktywnego trybu życia. Podnoszenie swoich umiejętności pływackich z pewnością dla wielu osób stanie się alternatywną formą spędzania wolnego czasu co pokazało zaangażowanie w zajęcia.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii projekt Umiem pływać