• M POTĘGA - PROJEKT MATEMATYCZNY

•  „mPotęga” to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Celem głównym projektu jest rozwijanie logicznego myślenia matematycznego poprzez zabawę przy użyciu innowacyjnych pomocy dydaktycznych. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

Nasze działania kierujemy w stronę nauczycieli, pasjonatów matematyki, pedagogów, animatorów - wszystkich tych, którzy chcą pokazać uczniom piękny świat matematyki i dowieść, że matematyka może być wyśmienitą przygodą.

W wyniku IV edycji konkursu grantowego w ramach programu „mPotęga” naszej szkole przyznano 5000 zł na realizację projektu matematycznego „Zabawa czy nauka? Oto jest pytanie!”.

Projekt, realizowany od X do XII 2017r. dofinansowała Fundacja mBanku. Bezpośrednimi odbiorcami są uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej.

Autorkami projektu są panie Marzena Piasta i Iwona Świszczorowska, nauczyciele matematyki, zaś całość koordynuje pani wicedyrektor Agnieszka Łutczyk.

Dzięki „mFundacji” zostały zakupione nowe klocki IQ, IQ puzzle i inne gry typu treningu umysłowego, które będą wykorzystywane na lekcjach matematyki, oraz nagrody dla uczniów.

Podsumowaniem działań był Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla uczniów naszej szkoły.

Jego wyniki przedstawiają się następująco:

• klasa IVb             Julia Moćko i Natalia Jasińska
          • klasa Vb              Zuzanna Korus i Patrycja Pedryc
          • klasa VIa             Gabriela Pedryc i Zuzanna Obara
          • klasa VIIa            Oliwia Piwowarczyk i Mateusz Czerwiński

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział

zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii m potega