- PROJEKT WŁACZAMY PRZYSZŁOŚĆ
- M POTĘGA - PROJEKT MATEMATYCZNY
- PRACOWNIE EKOLOGICZNE W GMINIE ŁĄCZNA
- AKTYWNA TABLICA
- ERAZMUS +
- PROGRAM EDUKACJI PATRIOTYCZNEJ ,,BY MOCNEJ KOCHAĆ OJCZYZNĘ’’ - INNOWACJA PEDAGOGICZNA
- PROJEKT UMIEM PŁYWAĆ
- OTWARTA FIRMA
- PROJEKT 8.3.3.
- POZNAJĘ I CHRONIĘ WŁASNE DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE 2018
- POZNAJĘ I CHRONIĘ WŁASNE DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE 2017
- POZNAJĘ I CHRONIĘ WŁASNE DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE 2019
- DOSTĘPNY WIRTUALNY ŚWIAT
27 września br., uczniowie klas IVab Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Korpus „Jodła” w Łącznej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze”.
Celem wycieczki było przybliżenie wartości przyrodniczych oraz kulturowych Świętokrzyskiego Paku Narodowego, rozbudzając wrażliwość na piękno i bogactwo natury regionu w którym żyjemy.
Swoją wyprawę mali przyrodnicy rozpoczęli od Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu.
Prezentowana tam wystawa jest spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele.
Wystawa wprowadziła zwiedzających w fascynującą historię, świat fauny i flory oraz walory przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Największym zainteresowaniem cieszył się pradawny dinozaur.
Po wyjściu z muzeum i zakupieniu pamiątek, uczniowie wraz z opiekunami oraz pracownikami ŚPN w dobrych humorach pomaszerowali na gołoborza łysogórskie, które tworzą malownicze pola kamieni pośród lasów Puszczy Jodłowej.
Był to moment do zrobienia pięknych grupowych, a także indywidualnych zdjęć na tle malowniczych widoków.
Następnie, ciesząc się wspaniałą pogodą, świeżym powietrzem i pięknem przyrody wycieczka udała się do Huty Szklanej.
Niezapomnianą formą zdobywania wiedzy był pobyt w Osadzie Średniowiecznej w której czas cofa się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczymy bramę Osady czujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość.
Uczniowie poznali XI i XII-wieczne zagrody: warsztat garncarski, kowalski, obróbki drewna oraz gospodarstwo bartnika, chatkę zielarki, z przylegającymi do niej grządkami pełnymi aromatycznych ziół i innych tajemniczych roślin oraz z paleniskiem przygotowanym do warzenia czarodziejskich mikstur.
Na zakończenie pobytu uczestnicy wycieczki skosztowali przepysznych podpłomyków oraz czarodziejskiej herbatki.
Ciekawym pomysłem jest konkurs na „Przyrodnicze fotostory”, dlatego uczniowie chętnie fotografowali otaczającą ich przyrodę. Teraz przygotowują konkursową prezentacje multimedialną która jest podsumowaniem wyjazdu.
zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii projekt Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze 2017