• BIEŻĄCE INFORMACJE

• ZAPISY DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Szanowni Państwo

Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego informuje, że ruszają zapisy do Przedszkola oraz kasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025. Wszystkie niezbędne dokumenty można znaleźć tutaj

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Szanowni Państwo.

W dniu 15 lutego 2024 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1606), które nakładają m.in. na jednostki systemu oświaty obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich.

Obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich ma każdy:

• dyrektor szkoły lub placówki, o której mowa w art. 2 pkt 1 – 8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe;
              • organ zarządzający inną placówką oświatową, opiekuńczą, wychowawczą, resocjalizacyjną, religijną, artystyczną, medyczną, rekreacyjną, sportową lub związaną
                z rozwijaniem zainteresowań, do której uczęszczają albo w której przebywają lub mogą przebywać małoletni;
              • organizator działalności oświatowej, opiekuńczej, wychowawczej, resocjalizacyjnej, religijnej, artystycznej, medycznej, rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich.

Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem to dokument skonstruowany jako zbiór zasad oraz procedur, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach, przedszkolach i innych placówkach działających na rzecz dzieci.

Obowiązujące standardy powinny być stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka, ucznia, wychowanka).

Dokument winien także określać organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.

W placówce, która spełnia standardy ochrony dzieci:

• nie pracują osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu dziecka;
              • wszyscy pracownicy wiedzą, jak rozpoznawać symptomy krzywdzenia dziecka oraz jak podejmować interwencję w przypadku podejrzenia, że dziecko jest ofiarą przemocy
                (w placówce lub w rodzinie)
              • wszystkie dzieci dowiadują się, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami (w realnym świecie oraz w internecie)
              • wszystkie dzieci mają stały dostęp do informacji, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach życiowych;
              • rodzice dowiadują się, jak wychowywać dziecko bez przemocy i uczyć je zasad bezpieczeństwa.

Również w naszej szkole został opracowany i wdrożony zarządzeniem Dyrektora Szkoły dokument o nazwie Standardy Ochrony Małoletnich w ZSP w Łącznej. Szczegóły mogą Państwo znaleźć tutaj.

KONTAKT Z INTENDENTEM

Drodzy Rodzice.

Kontakt telefoniczny z intendentem szkoły pod numerem tel. 41 254-82-21 wewnętrzny 27

• NOWE STAWKI DOZYWIANIA ORAZ REGULAMIN STOŁÓWKI 2023

Szanowni Państwo, informujemy, że:

1. Od 2 stycznia 2023 roku zostają zmienione stawki za posiłki wydawane na stołówce szkolnej. Stawki żywieniowe ustala się następująco:

• 9 zł brutto dla dzieci przedszkolnych
              • 5 zł brutto klasy 1-3
              • 6,50 zł brutto klasy 4-8

Wyżej wymienione stawki wprowadzono zarządzeniem Dyrektora po Przetargu Żywieniowym na rok 2023, ustaleniach z Organem Prowadzącym oraz kalkulacjach Intendenta Szkoły.

2. Również od 2 stycznia bieżacego roku, wchodzi w życie nowy Regulamin Stołówki, zamieszczony poniżej oraz w zakładce dokumenty do pobrania/obowiązujące procedury i regulaminy

regulamin_stolowki_2023.pdf

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

W dniach 2 i 3 września odbędą się spotkania organizacyjne dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Łącznej.

Wychowawcy klas wprowadzać będą rodziców, oczekujących na placu szkolnym do poszczególnych sal lekcyjnych.

2 września godz. 16.00

• Klasa 2a      - wejście boczne (od strony bloku) - p. Marta Redlica
              • Klasa 3a     - wejście boczne (od strony bloku) - p. Izabela Stobiecka
              • Klasa 3b      - wejście główne - p. Joanna Zapart
              • Klasa 4a      - wejście główne - p. Paweł Jarosz

3 września godz. 16.00

• Klasa 5a      - wejście boczne (od strony bloku) - p. Iwona Domagała
              • Klasa 6a      - wejście boczne (od strony bloku) - p. Agnieszka Odzimek
              • Klasa 6b      - wejście boczne (od strony bloku) - p. Alicja Grabka
              • Klasa 7a      - wejście główne - p. Jolanta Góźdź
              • Klasa 7b      - wejście główne - p. Paulina Grudniewska
              • Klasa 8a      - wejście główne - p. Barbara Tomalska
              • Klasa 8b      - wejście główne - p. Beata Osman
            •  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Ze względu na stan epidemii w kraju, rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września w salach lekcyjnych.

Wychowawcy klas, wyjdą na główny plac szkolny po swoich wychowanków. Następnie razem przejdą do przyporządkowanych sal dydaktycznych, gdzie przekażą uczniom najważniejsze informacje.

Obowiązywać będą szczególne środki ostrożności - uczniowie
              i delegacje rodziców przyjeżdżają do szkoły w maseczkach zachowując odpowiednie odległości (ok.1, 5m).

Rozpoczęcie odbywać się będzie według załączonego grafiku.

Dowóz uczniów - godz.7.30 z Klonowa i z Zagórza

• Godz. 8.00 - Msza św. - wszyscy uczestniczący we mszy św. w maseczkach (Udział we mszy św. nie jest obowiązkowy, rodzice sprawują opiekę nad swoimi dziećmi).
              • Godz. 9.00
              • Przedszkole grupy I, II, III i IV - czekają na swoich wychowawców przy wejściu do sali gimnastycznej
              • 1a i 2a - przy bocznym wejściu do szkoły (od strony bloku)
              • 3a i 3b - przy wejściu głównym